Публикация пресс-релизов Поиск по компании
Решения, технологии, стандарты Рынок, отрасль, люди Основы
Отменить подписку Подписка
Производители Системные интеграторы Дистрибьюторы
Продукты месяца Поиск по категории Добавить продукт
Добавить мероприятие
Добавить вакансию Специалисты по АСУ ТП, КИП Специалисты по электротехнике, энергетике Главные инженеры, технологи, электрики Менеджеры по продажам, консультанты, другое
Технические требования Публикация статей Публикация пресс-релизов Media Kit 2014
 


 

Решения, технологии, стандарты - статьи Ua.Automation.com

Гідростатичний метод вимірювання рівня

Гідростатичний метод вимірювання рівня
Сьогодні ми розглянемо гідростатичний метод вимірювання рівня, який широко застосується на багатьох об'єктах промислової автоматизації. Принцип дії цього методу ґрунтується на пропорційній залежності між висотою стовпа рідини і величиною його тиску на дно резервуара. 
 
Р = ρ·g·h,
де:
Р - тиск стовпа рідини;
ρ – густина рідини (кг / м3);
g = 9,8 м / с2 – прискорення вільного падіння;
h – висота стовпа рідини (м).

Під час вимірювання гідростатичного рівня стовп рідини чинить тиск на мембрану датчика. Чим вище стовп рідини (рівень заповнення резервуара), тим вищим є тиск.
 
Гідростатичні датчики рівня – це спеціалізовані виконання перетворювачів надлишкового тиску зі ступенем пиловологозахисту корпусу IP68, призначені для занурення в рідину для вимірювання її рівня (глибини). Датчик вимірює тиск стовпа рідини від рівня власного занурення до поверхні.
 
У перетворювачів надлишкового тиску на чутливий елемент – мембрану сенсора – з двох сторін впливають тиск вимірюваного середовища (Рсрд) і опорний атмосферний тиск (Ратм). Тиск вимірюваного середовища подається через отвір в штуцері, що знаходиться в торці датчика. Для подачі атмосферного тиску на сенсор у перетворювачів надлишкового тиску загальнопромислового виконання на корпусі або в електророз'єднувачі є вентиляційний отвір.
 
 
У гідростатичних датчиків тиску для подачі атмосферного тиску на сенсор в спеціалізованому гідрометричному кабелі (електророз'єднувачі) є пустотіла трубка.
 
Під час вибору гідростатичного методу вимірювання рівня потрібно враховувати, що цей метод застосуємо лише в середовищах з однорідною густиною, а якщо густина змінюється, то потрібно перераховувати результати.
 
Також варто пам'ятати, що довжина кабелю датчика повинна бути більшою за висоту резервуара, оскільки кабель приєднується до датчика нерознімно і не нарощується. У разі помилки у вимірюваній глибині / довжині гідрометричного кабелю доведеться викликати водолазів.
 
Гідростатичні перетворювачі тиску ОВЕН
 
Гідростатичні перетворювачі ОВЕН ПД100И-167 виготовляються в загальнопромисловому і вибухозахищеному виконанні. Вид вибухозахисту: «іскробезпечне коло» 1 Ex ia IIC T6 Gb.
 
Де застосовуються гідростатичні датчики тиску?
 
Перетворювачі гідростатичного тиску застосовуються для контролю рівня рідини на наступних об'єктах водопостачання:
  • водонапірна вежа;
  • водозабірні свердловини;
  • каналізаційні насосні станції (КНС);
  • накопичувальні та стічні ємності й резервуари.
Вибухозахищене виконання перетворювача тиску дає можливість використовувати датчик для контролю рівня рідких середовищ на вибухонебезпечних виробництвах та об'єктах:
  • резервуари нафтопродуктів;
  • стічні ємності хімічних виробництв;
  • бензобаки кар'єрних самоскидів;
  • сховища паливозаправних станцій;
  • ванни гальванізації.
Аксесуари для монтажу гідростатичного датчика ПД100И-167
 
Крім підбору самого датчика, важливо правильно вибрати й аксесуари для його розміщення і кріплення. В асортименті продукції компанії ОВЕН є спеціалізовані аксесуари, які спрощують і здешевлюють монтаж «гідростатів».
 
Затискач підвісний кріпиться на стінку резервуара. Кабель датчика надійно фіксується на потрібній висоті за допомогою затискних колодок. Завдяки ЗП-1 не допускається можливість заламування і розриву кабелю через помилки монтажу. Діаметр затискного кабелю повинен бути в діапазоні 5...10 мм.
 
Затискач підвісний ЗП-1 стійкий до корозії та легко очищається від бруду. Корпус затискача виготовлений з нержавіючої сталі AISI 304S, а затискні колодки – з поліаміду.
 
 
Клемні коробки КК-01 і КК- 02 призначені для комутації гідрометричного кабелю з трубкою опорного атмосферного тиску від занурних датчиків рівня.
 
Особливості клемних коробок:
 
Захист: запобігають попаданню конденсату в трубку опорного атмосферного тиску і окисленню контактів комутації інформаційних ліній.
 
Економія: подальша передача сигналу за допомогою звичайного мідного кабелю замість дорогого капілярного.
 
Коректна робота: наявність вентиляційного отвору, захищеного мембраною FM PFE, забезпечує коректну роботу сенсора надлишкового тиску.
 
Автоматизуйте технологічні процеси з датчиками і пристроями ОВЕН!
 
Якщо виникли запитання, ви завжди можете звернутися до фахівців технічної підтримки support@owen.ua.
 
Для замовлення звертайтеся у відділ продажу sales@owen.ua або за номером телефону + 38 (057) 720-91-19.